Milyen valós számra teljesül a következő egyenlet?
(4x-6)/(5x-7)=9-(3x-19)/(5x-7)
itt a "/" jel a törtvonalat jelöli.
ebben a feladatban tudna valaki nekem segíteni? és ha igen, akkor lényszíves a gondolkozásmódot is írjátok le. előre is köszönöm
2009. nov. 22. 18:29
1/7 anonim válasza:
1. Beszorzol (5x-7)tel.
2. --> 4x-6=9(5x-7)-3x-19
3. Rendezed: 4x-6=45x-63-3x-19
4. Megint rendezed: 76=38x
5. x=2
Remelem, ertheto! :)
3/7 A kérdező kommentje:
ömm... ezt most nem értem. az elejét. ha beszorzok (5x-7)-tel akkor a bal oldalon hogy jön az ki amit te írtál?
2009. nov. 22. 19:36
4/7 A kérdező kommentje:
jajj ez megvan. már értem mit rontottam el. de a könyv hátuljában megoldásnak 1 van beírva...
2009. nov. 22. 19:37
5/7 anonim válasza:
A 2. oldalon - volt a tört előtt, így nem -19, hanem +19. Így kijön az 1!
Ki kellene kötni, hogy 5x-7 nem lehet 0.
6/7 A kérdező kommentje:
ohh tééééényleg.
nagyon köszönöm a segítségeteket :)
2009. nov. 22. 20:04