Milyen valós számra teljesül a következő egyenlet?

(4x-6)/(5x-7)=9-(3x-19)/(5x-7)

itt a "/" jel a törtvonalat jelöli.


ebben a feladatban tudna valaki nekem segíteni? és ha igen, akkor lényszíves a gondolkozásmódot is írjátok le. előre is köszönöm


2009. nov. 22. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

1. Beszorzol (5x-7)tel.

2. --> 4x-6=9(5x-7)-3x-19

3. Rendezed: 4x-6=45x-63-3x-19

4. Megint rendezed: 76=38x

5. x=2

Remelem, ertheto! :)

2009. nov. 22. 19:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja es:

6. Ellenorzes!!! :)

2009. nov. 22. 19:07
 3/7 A kérdező kommentje:
ömm... ezt most nem értem. az elejét. ha beszorzok (5x-7)-tel akkor a bal oldalon hogy jön az ki amit te írtál?
2009. nov. 22. 19:36
 4/7 A kérdező kommentje:
jajj ez megvan. már értem mit rontottam el. de a könyv hátuljában megoldásnak 1 van beírva...
2009. nov. 22. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

A 2. oldalon - volt a tört előtt, így nem -19, hanem +19. Így kijön az 1!

Ki kellene kötni, hogy 5x-7 nem lehet 0.

2009. nov. 22. 20:00
 6/7 A kérdező kommentje:

ohh tééééényleg.

nagyon köszönöm a segítségeteket :)

2009. nov. 22. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Tenyleg, bocsi...:(
2009. nov. 22. 21:22