Matematika témakör. Egyenletek. Segítene valaki?


oldjuk meg az egész számok halmazán a következő egyenletet

(x a négyzeten + 4x +4)/(x+2)=2x+6


és van még 1 feladat amit nem tudok


Van-e a következő egyenletnek megoldása a racionális számok halmazán?

(x-1)/(2x)-(2x)/(x-1)=-3/2


Valaki le tudná írni a gondolkozásmenetet? előre is köszönöm


2009. nov. 23. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell kötni, hogy x+2 nem 0, tehát x nem lehet -2.

Az első zárójelben pont x+2 a négyzeten van. Így x+2-vel egyszerűsíthetsz.

Marad: x+2 = 2x+6 innen x=-4

ellenőrzés:

B: (16-16+4)/(-2) =4/(-2)= -2

J: 2*(-4)+6= -2

2009. nov. 23. 19:19
 2/3 anonim ***** válasza:

2x nem 0, x nem lehet 0.

x-1 nem 0, x nem lehet 1. x^2-tel x négyzetent jelölöm.


2x(x-1)-gyel be kell szorozni mindkét oldalt. Így:

(x-1)^2 - (2x)négyzet= [-3(2x)(x-1)] /2 (2-vel egyszerűsíthetsz)

x^2-2x+1-4x^2 =-3x^2 +3x (figyelj, - szor - az plusz)

-3x^2 -2x +1 = -3x^2 +3x (-3x^2 kiesik)

-2x+1=3x /+2x

1=5x /:5

x=1/5


Ellenőrzés kijön.

2009. nov. 23. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

A második feladat megoldása:

[link]

2017. aug. 21. 20:18