Tudnátok segíteni? Jelöljük, hogy milyen átalakítással kaptuk meg a következő egyenletek megoldását!


x-4/6=2 (x-ből négy hatod) /?

x-4=12 /-4

x =16


2, x-4/6 - 2=x-1 /?

x-4/6=x+1 /?

x-4=6*(x+1)


Kérlek segítsetek!



2013. dec. 4. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

x-4/6=2 (x-ből négy hatod) /*6

x-4=12 /-4

x =16


2, x-4/6 - 2=x-1 /? Itt nem értem mi van ideírva, nem érthető nekem.

x-4/6=x+1 /*6 VAGY /÷(1/6)

x-4=6*(x+1) /zárójel felbontása

x-4=6x+6 /+4

x=6x+10 /-6x

-5x=10 /*-0,2 VAGY /÷(-5)

x=-2

2013. dec. 4. 18:21