x-4/6=2 (x-ből négy hatod) /?
x-4=12 /-4
x =16
2, x-4/6 - 2=x-1 /?
x-4/6=x+1 /?
x-4=6*(x+1)
Kérlek segítsetek!
2013. dec. 4. 18:06
1/1 anonim válasza:
x-4/6=2 (x-ből négy hatod) /*6
x-4=12 /-4
x =16
2, x-4/6 - 2=x-1 /? Itt nem értem mi van ideírva, nem érthető nekem.
x-4/6=x+1 /*6 VAGY /÷(1/6)
x-4=6*(x+1) /zárójel felbontása
x-4=6x+6 /+4
x=6x+10 /-6x
-5x=10 /*-0,2 VAGY /÷(-5)
x=-2