köszi a segitséget2013. nov. 24. 18:53
2/10 A kérdező kommentje:
tg^2x-6tgx+5=0
bocsi az x-ek lemaradtak
2013. nov. 24. 18:57
3/10 anonim válasza:
Ha igen, akkor tgα = 5 vagy tgα = 1
α1 = 1,37 + k*π
α2 = π/4 + k*π
kϵZ
4/10 A kérdező kommentje:
de tg x van nem alfa.
2013. nov. 24. 19:04
5/10 anonim válasza:
Mintha az ismeretlen hibádzana az egyenletből :D
(Tgx)^2-6tgx+5=0
ha tgx=s, akkor egy barátságosabb egyenlethez jutunk:
s^2-6s+5=0
Ez egy másodfokú egyenlet, amit már meg tudunk oldani megoldóképlettel; s1=5, s2=1.
Mivel s=tgx, ezért még 2 egyenletmegoldás hátravan:
5=tgx, számológépbe beütöd; x=~1,3734+k*π (k tetszőleges egész)
1=tgx, nevezetes azonosság; x=π/4+k*π (k tetszőleges egész).
7/10 A kérdező kommentje:
nem mert nem értem!! egyszerűbben nem lehetne h leirod lépésről lépésre?
2013. nov. 24. 19:26
9/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! <3
2013. nov. 25. 19:04