köszi a segitséget
2013. nov. 24. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A tg után α vagy x van?
2013. nov. 24. 18:55
 2/10 A kérdező kommentje:

tg^2x-6tgx+5=0

bocsi az x-ek lemaradtak

2013. nov. 24. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha igen, akkor tgα = 5 vagy tgα = 1


α1 = 1,37 + k*π

α2 = π/4 + k*π

kϵZ

2013. nov. 24. 19:00
 4/10 A kérdező kommentje:
de tg x van nem alfa.
2013. nov. 24. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Mintha az ismeretlen hibádzana az egyenletből :D


(Tgx)^2-6tgx+5=0


ha tgx=s, akkor egy barátságosabb egyenlethez jutunk:


s^2-6s+5=0


Ez egy másodfokú egyenlet, amit már meg tudunk oldani megoldóképlettel; s1=5, s2=1.


Mivel s=tgx, ezért még 2 egyenletmegoldás hátravan:


5=tgx, számológépbe beütöd; x=~1,3734+k*π (k tetszőleges egész)


1=tgx, nevezetes azonosság; x=π/4+k*π (k tetszőleges egész).

2013. nov. 24. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy?
2013. nov. 24. 19:10
 7/10 A kérdező kommentje:
nem mert nem értem!! egyszerűbben nem lehetne h leirod lépésről lépésre?
2013. nov. 24. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Így már érthető?

[link]

2013. nov. 24. 22:20
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! <3
2013. nov. 25. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2013. nov. 25. 20:30