Valaki segítene ezt levezetni?


16 emelve a 8as alapú logaritmus 27-re


könyvben így néz ki : 16 log8 27

A log8 27 a 16-nak a jobb sarkában van, ha valaki félreértené :D


2013. nov. 19. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

(2*8)^log8 27=(2^log8 27)*(8^log8 27)

8^log8 27=27

2^log8 27=(8^1/3)^log8 27=(8^log8 27)^1/3=27^1/3=3

(2^log8 27)*(8^log8 27)=3*27=81

2013. nov. 19. 22:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örök hálám!!! :D
2013. nov. 19. 22:47