16 emelve a 8as alapú logaritmus 27-re
könyvben így néz ki : 16 log8 27
A log8 27 a 16-nak a jobb sarkában van, ha valaki félreértené :D
2013. nov. 19. 21:13
1/2 anonim válasza:
(2*8)^log8 27=(2^log8 27)*(8^log8 27)
8^log8 27=27
2^log8 27=(8^1/3)^log8 27=(8^log8 27)^1/3=27^1/3=3
(2^log8 27)*(8^log8 27)=3*27=81
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örök hálám!!! :D
2013. nov. 19. 22:47