Elmagyaráznátok hogyan kell levezetni a matekot?


Matek házi feladatról lenne szó. Hatványozott egyenlet de nekem sehogy sem meg. írtunk órán példát is de nem megy. Valaki segítene?

3^x= 81^3

ezt hogyan kell levezetni??


2013. szept. 9. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Bontsd fel a 81-et úgy, hogy a 3-as szám szorzataiból álljon:

81=3*3*3*3 = 3^4 ...

akkor 3^x = (3^4)^3 , a hatványozás azonosságai miatt (3^4)^3 = 3^12

nos ha 3^x=3^12 akkor vajon mennyi lehet az x :))

2013. szept. 9. 18:16