Matek házi feladatról lenne szó. Hatványozott egyenlet de nekem sehogy sem meg. írtunk órán példát is de nem megy. Valaki segítene?
3^x= 81^3
ezt hogyan kell levezetni??
2013. szept. 9. 17:51
1/1 anonim válasza:
Bontsd fel a 81-et úgy, hogy a 3-as szám szorzataiból álljon:
81=3*3*3*3 = 3^4 ...
akkor 3^x = (3^4)^3 , a hatványozás azonosságai miatt (3^4)^3 = 3^12
nos ha 3^x=3^12 akkor vajon mennyi lehet az x :))