Zsolt motorja vásárlásához 2 millió Ft hitelt vesz fel évi 4%-os kamatra 5 év futamidővel. A törlesztés minden év végén történik. Mennyi az éves törlesztőrészlet? Mennyi lenne a havi törlesztőrészlet, ha ezt az éves törlesztést havi lebontásban kell befizetni??2013. nov. 5. 16:20
1/4 anonim válasza:
Ez hanyadikos matek? Lehet tudok segíteni,de szerintem nem úgy oldanám meg,ahogy ti veszitek :/
2/4 A kérdező kommentje:
12-es, mértani sorozattal csináljuk :)
2013. nov. 5. 17:25
3/4 anonim válasza:
A válasz engem is érdekel! :) Ha vki tudja írja le légyszi!
4/4 Akácz Károly válasza:
Éves visszafizetéssel: 1.év végén a maradék összeg:2000000*1,04-x, a 2.év végén (2000000*1,04-x)*1,04-x=0 tartozás.Így 2000000*1,04<2-1,04x-x. Mértanisorozat összeg képletébe hellyettesítve: x=2000000*1,04<2*(1,04<2-1)/(1,04-1),megoldva:1060390Ft/éves törlesztés.Havi törlesztésnél ugyanezz összefüggés, de a kamatláb csak 4/12=0,333%, és a futamidő 24 hónap. Behelyettesítve az x= összefüggében kapjuk a havi törlesztés összegét ami 86813Ft/hó.