Százalék számítás! A hatvannégy a kilencvennek hány százaléka?

Nem megy túl jól a százalékszámítás, de igyekeztem kiszámolni. Egyszer 71 jött ki, másodszorra (más módszerrel) 57, a harmadiknál meg már óriási nagy hülyeség jött ki.

2013. nov. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor az első módszered volt jó. 64/90=0,7111 azaz kb 71 század vagy százalék.
2013. nov. 4. 14:54
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor mégis csak az első volt a jó.

Köszönöm!

2013. nov. 4. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy:

90.....100%

64.......x%

Keresztbe szorzol, lesz: 90x=6400, és x=6400/90=71,111

2013. nov. 4. 15:28