Valószinűség számítás?


Hello kéne egy kis segítség már egyszer feltettem de a gondolat mentetét nem tudom hogyan csináljam meg?a pontos eredménye micsoda?lehet hogy egy kicsit homályos a szöveg de a tanár ezt kérte és jegyre meg és semmit sem tudok.ha tudnátok segíteni akkor nagyon köszönöm.


1.

4 külömböző forma van pl.egy :( és egy :) hány féle képpen tudnád sorba rendezni ha mindegyiket csak egyszer használhatod

2.

Az előző feladatban használt formákból 4 különböző hosszúságú mintát lehet készíteni mindegyik mintát használhatod.Hányszor hányféle minta sort tudnál készíteni

3.

A raktárba van egy 4-es és 5 egy 6 és egy 7 A főnök elküld hogy hozzál egy 4-5-6-7furószárat mennyi az esélye hogy a megfelelő furó szárat hozod el.


2013. okt. 15. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Sorbarendezés:


1. helyre 4

2. helyre 3

3. helyre 2

4. helyre 1


n!



4 különböző forma 4 különböző hosszúsággal:

1. helyre 4 formából 4 hosszúságút tudok választani 4*4 = 16 féle

2. helyre 3 formából 4 hosszúságút tudok választani 3*4 = 12 féle

3. helyre 2 formából 4 hosszúságút tudok választani 2*4 = 8 féle

4. helyre 1 formából 4 hosszúságút tudok választani 1*4 = 4 féle


4 * n!


Ha nem kell minden formát legalább egyszer felhasználni a sorba rendezésnél, akkor 16 különböző formám van, sorba rendezésük n!


Utolsót nem értem. Mindegyikből van 1?

kíván esemény tér / Teljes esemény tér = p

(1) / (4) = 1/4;

2013. okt. 16. 22:54
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. okt. 16. 23:03