tehát mondjuk átalakítok egy rulett kereket úgy, h 40%-át átfestem feketére, 60%-át átfestem pirosra, akkor mennyi az esélye annak, h a golyó 2x egymás után is a pirosban áll meg?2013. szept. 28. 18:29
1/3 A kérdező kommentje:
És ha valaki tudja, akkor mennyi az esélye annak, h 3x, 4x, 5x, 6x, 7x, egymás után a pirosban álljon meg?
2013. szept. 28. 18:31
2/3 anonim válasza:
0.6^X
Ha kétszer egymás után, akkor 0.6^2=0.36 (ez ugye 36%)
Ha háromszor egymás után, akkor 0.6^3=0.216 (21.6%)
És így tovább...
3/3 anonim válasza:
Ahogy mondták p^n, ahol n az bekövetkezések száma, p pedig a bekövetkezés valószínűsége.
Elvi kérdés ez inkább (mert valószínűleg nem lesz dolgod egy ideig olyan feladattal, ahol ezt nem feltételezitek), de azért nem árt, ha megjegyezzük, hogy ez csak azon feltétel mellett igaz, hogy az egymást követő események függettlenek. Pl. ha a rulett keréket úgy fested be, hogy a fekete rész egybefüggő és csak nyengén forgatod meg, akkor ez a feltételezés már nagyon nem lenne igaz, mert sokkal nagyobb eséllyel jut feketéről feketére.
De ez inkább csak elméleti kitérő.