10 fiú és 2 lány között két koncertjegyet kisorsolva mennyi annak a valószínűsége, hogy a lányok mennek a koncertre?


2013. szept. 9. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:

P= kedvező esetek száma / összes eset száma

összes eset száma: 12*11

kedvező esetek száma: 2*1

P= (2*1)/(12*11)= 2/132=0,015

2013. szept. 9. 17:26