Nagyon kéne egy kis segíség! Valószinűség számítás?


hello tudnátok segíteni?nagyon megköszöném nem vagyok egyáltalán jó matekból.

Kérdések:

1.

4 külömböző forma van pl.egy :( és egy :) hány féle képpen tudnád sorba rendezni ha mindegyiket csak egyszer használhatod

2.

Az előző feladatban használt formákból 4 különböző hosszúságú mintát lehet készíteni mindegyik mintát használhatod.Hányszor hányféle minta sort tudnál készíteni

3.

Egy zsákban 5 fehér golyó és 4 kék golyó mekkora annak a valószinüsége hogy első húzásra 4 a nem nézünk a zságba hány golyót fogunk kihúzni

4.

A raktárba van egy 4-es és 5 egy 6 és egy 7 A főnök elküld hogy hozzál egy 4-5-6-7furószárat mennyi az esélye hogy a megfelelő furó szárat. köszönöm a segítséget



2013. okt. 13. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érthetően írd le a feladatokat, ne csak így hasraütésre magadtól, mert pont a megfogalmazás a lényege.
2013. okt. 13. 16:47
 2/14 A kérdező kommentje:
igen csak az a gond hogy beteg voltam és lemaradtam az egész anyagról és elkértem az osztálytársamtól és ő igy irta le nekem és nem tudom hogy szólt érthetően a feladat
2013. okt. 13. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:

1/

a, b, c, d összesen 4! = 1*2*3*4 = 24-féleképpen rendezhető sorba.


2/

Összesen 24 db 4-es minta van. 24! = 1*2*3* ... *24 = marha nagy szám. 24-jegyű.


3/

Érthetően fogalmazd meg!


4/

4, 5, 6, 7. Mindegyikből 1 db van.

Összesen 4! = 24-féle lehet.

Kedvező csak 1 van: 4-5-6-7


V = 1/24 = 0,0417


-KA-

2013. okt. 13. 16:56
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. okt. 13. 17:59
 5/14 A kérdező kommentje:
2 megtudnád mondani a teljesett hogy mennyi jött ki?légyszives
2013. okt. 15. 20:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Melyiket?


-KA-

2013. okt. 15. 20:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Az előző feladatban használt formákból 4 különböző hosszúságú mintát lehet készíteni mindegyik mintát használhatod.Hányszor hányféle minta sort tudnál készíteni
2013. okt. 15. 21:01
 8/14 A kérdező kommentje:
és még annyit a válaszok biztosan jók mert ezek lesznek a dogámban is ma tudtam meg?és köszönöm a segítséget.
2013. okt. 15. 21:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:

"4.

A raktárba van egy 4-es és 5 egy 6 és egy 7 A főnök elküld hogy hozzál egy 4-5-6-7furószárat mennyi az esélye hogy a megfelelő furó szárat."


Zavaros a megfogalmazás is, alig fogtam fel, mit is akartál írni. Talán ezt:

4.

A raktárban van egy 4-es, egy 5-ös, egy 6-os és egy 7-es fúrószár. A főnök elküld, hogy hozzál egy 4-5-6-7-es furószárat. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a megfelelő furó szárat hozod?


Nem értem, mi az, hogy 4-5-6-7-es fúrószár? Akkor 4 darabot kell hozni?


Zagyva az egész. Ne várj jó választ.


------


A 4, 5, 6, 7 összesen 1*2*3*4-féleképpen rendezhető sorba. Ez 24, az összes esetek száma.


A kedvező esetek száma 1.


Valószínűség = kedvező esetek száma / összes esetek száma


P = 1/24


-KA-

2013. okt. 15. 21:59
 10/14 A kérdező kommentje:
A raktárba van egy 4-es és 5 egy 6 és egy 7 A főnök elküld hogy hozzál egy 4-5-6-7furószárat mennyi az esélye hogy a megfelelő furó szárat hozod el. a 4 az ez a kérdés szó szerint és a 2 a teljes válasz micsoda?
2013. okt. 15. 22:09
1 2