2013. okt. 22. 15:16
1/2 anonim válasza:
Az egész körre K=2*4*pi, T=4^2 * pi
Az egész kör 2*pi középponti szögű
A keresett körcikk kerülete, illetve területe (8*pi/9)/2*pi=4/9-ed része az egész körének.
-KA-
2/2 anonim válasza:
Itt van egy megoldási lehetőség:
Ha radiánban kell számolni, akkor 2 pi-vel osztok, és 8 pí/9 -cel szorzok.