Számítsd ki a 4cm sugarú kör 8pi per 9 nagyságú középponti szögéhez tartozó körcikk területét és kerületét! Mi ennek a feladatnak a helyes megoldása?


2013. okt. 22. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egész körre K=2*4*pi, T=4^2 * pi


Az egész kör 2*pi középponti szögű


A keresett körcikk kerülete, illetve területe (8*pi/9)/2*pi=4/9-ed része az egész körének.


-KA-

2013. okt. 22. 16:19
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt van egy megoldási lehetőség:

[link]

Ha radiánban kell számolni, akkor 2 pi-vel osztok, és 8 pí/9 -cel szorzok.

2013. okt. 22. 16:40