Adott egy egyenlet amelyet x-re kell megoldani. Ez az átalakítás helyes?


y-8=-2*gyök alatt(0.5(x+6)) / : (-2)

-(y-8)/2 = gyök alatt(0.5(x+6))

Itt ekvivalens átalakításnak minősül, ha a bal oldalt négyzetre emelem?


2013. okt. 16. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Négyzetre emelhetsz, de vigyézz, negatív szám négyzete pozitív szám. Amikor megkapod az eredményt, gyököt vonsz (mivel négyzetre emeltél), és annak az ELLENTETTJÉT kell venned.
2013. okt. 16. 21:10
 2/6 A kérdező kommentje:
valami nem okés. Igazából ez egy hosszabb feladat része. Ha elküldöm neked privátban az egész feladatot, vetnél rá a pillantást? :)
2013. okt. 16. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Kétismeretlenes egyenlet? x és y is van benne.
2013. okt. 16. 21:39
 4/6 A kérdező kommentje:
x-re kell hozni, azaz x=...
2013. okt. 16. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elküldheted.
2013. okt. 16. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:

((8-y)/2)^2 = 1/2 * (x+6)


2*(8-y)^2 / 4 = x + 6


x = (8-y)^2 / 2 - 6


x = (52 - 16y + y^2) / 2


-KA-

2013. okt. 17. 07:29