y-8=-2*gyök alatt(0.5(x+6)) / : (-2)
-(y-8)/2 = gyök alatt(0.5(x+6))
Itt ekvivalens átalakításnak minősül, ha a bal oldalt négyzetre emelem?
2013. okt. 16. 20:58
1/6 anonim válasza:
Négyzetre emelhetsz, de vigyézz, negatív szám négyzete pozitív szám. Amikor megkapod az eredményt, gyököt vonsz (mivel négyzetre emeltél), és annak az ELLENTETTJÉT kell venned.
2/6 A kérdező kommentje:
valami nem okés. Igazából ez egy hosszabb feladat része. Ha elküldöm neked privátban az egész feladatot, vetnél rá a pillantást? :)
2013. okt. 16. 21:37
3/6 anonim válasza:
Kétismeretlenes egyenlet? x és y is van benne.
4/6 A kérdező kommentje:
x-re kell hozni, azaz x=...
2013. okt. 16. 21:41
6/6 anonim válasza:
((8-y)/2)^2 = 1/2 * (x+6)
2*(8-y)^2 / 4 = x + 6
x = (8-y)^2 / 2 - 6
x = (52 - 16y + y^2) / 2
-KA-