Pl.: x -> x^2-x-2 => x^2-2x×1/2+(1/2)^2-(1/2)^2+2 => (x-1/2)^2-1/4-2 => (x-1/2)^2-9/4
Remélem érthetően írtam le.
2013. jan. 28. 17:48
1/3 mattan válasza:
csak az X^2-12x-et alakítjuk teljes négyzetté, tulajdonképpen itt az a^2+2ab van, amiből hiányzik a b^2 ezért (a+b)^2-b^2 azonosságá alakítjuk.
vagyis x^2-12x=x^2-2*6*x=(x-6)^2-6^2=(x-6)^2-36
Ezt visszaírjuk az eredetibe:
x^2-12x+7=(x-6)^2-36+7=(x-6)^2-29
2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ!!
2013. jan. 28. 18:29
3/3 anonim válasza:
Részletesebb magyarázat: