Hogyan kell teljes négyzetté alakítani az x -> x^2-12x+7 egyenletet úgy, hogy függvényként ábrázolni lehessen?


Pl.: x -> x^2-x-2 => x^2-2x×1/2+(1/2)^2-(1/2)^2+2 => (x-1/2)^2-1/4-2 => (x-1/2)^2-9/4

Remélem érthetően írtam le.



2013. jan. 28. 17:48
 1/3 mattan ***** válasza:

csak az X^2-12x-et alakítjuk teljes négyzetté, tulajdonképpen itt az a^2+2ab van, amiből hiányzik a b^2 ezért (a+b)^2-b^2 azonosságá alakítjuk.


vagyis x^2-12x=x^2-2*6*x=(x-6)^2-6^2=(x-6)^2-36


Ezt visszaírjuk az eredetibe:


x^2-12x+7=(x-6)^2-36+7=(x-6)^2-29

2013. jan. 28. 18:06
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ!!
2013. jan. 28. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Részletesebb magyarázat:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw

2013. jan. 28. 18:30