Írjuk fel az A és B pontokon áthaladó egyenes egyenletét, ha a. A (3;5), B (8, -3) A függvénytáblázatba találtam egy képletet, amire gondoltam, hogy jó (X2-X1)*(y-Y1)=(Y2-Y1)*(X-X1). Ezzel ki lehet számolni? Vagy hoy lehetne?2013. jan. 15. 09:32
2/3 A kérdező kommentje:
Csak éppen szerintem nem valamit elrontok közbe. Esetleg le tudnád írni pontosan, hogy kell kiszámolni.Mert órán amit csináltunk példát az ezzel nem jön ki nekem.
2013. jan. 15. 10:49
3/3 anonim válasza:
kiszámolod az AB vektort: b-a (5;-8)
Ez lesz az egyenes irányvektora.
Továbbá átmegy a (3,5) ponton.
Az irányvektoros egyenes egyenlete:
v2x - v1y = v2x0 - v1y0.
Vagyis
-8*x-5*y=-8*3-5*5
-8x-5y=-49 /-1-el szorozva
8x+5y=49
Ez a keresett egyenlet.
(Megjegyzés: az irányvektor átírható normálvektorra: (8;5) és használható a normálvektoros egyenlet)
A te képleteddel:
(8-3)*(y-5)=(-3-5)*(x-3)
5y-25=-8x+24
5y+8x=49
ugyanaz az eredmény