Mendi84 kérdése:

Hogy írjuk fel A és B pontokon áthaladó egyenes egyenletét?

Írjuk fel az A és B pontokon áthaladó egyenes egyenletét, ha a. A (3;5), B (8, -3) A függvénytáblázatba találtam egy képletet, amire gondoltam, hogy jó (X2-X1)*(y-Y1)=(Y2-Y1)*(X-X1). Ezzel ki lehet számolni? Vagy hoy lehetne?
2013. jan. 15. 09:32
 1/3 bongolo ***** válasza:
Igen, ez jó.
2013. jan. 15. 10:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak éppen szerintem nem valamit elrontok közbe. Esetleg le tudnád írni pontosan, hogy kell kiszámolni.Mert órán amit csináltunk példát az ezzel nem jön ki nekem.
2013. jan. 15. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

kiszámolod az AB vektort: b-a (5;-8)

Ez lesz az egyenes irányvektora.

Továbbá átmegy a (3,5) ponton.


Az irányvektoros egyenes egyenlete:

[link]


v2x - v1y = v2x0 - v1y0.


Vagyis

-8*x-5*y=-8*3-5*5

-8x-5y=-49 /-1-el szorozva


8x+5y=49


Ez a keresett egyenlet.

(Megjegyzés: az irányvektor átírható normálvektorra: (8;5) és használható a normálvektoros egyenlet)


A te képleteddel:

(8-3)*(y-5)=(-3-5)*(x-3)

5y-25=-8x+24

5y+8x=49


ugyanaz az eredmény

2013. jan. 15. 11:13