Hogyan oldhato meg az alabbi komplex szamos matek feladat?


A z komplex szam algebrai alakjanak a felhasznalasaval oldd meg az alabbi egyenletet:


(z+5i)*(4+i)-(z+2)*(4+2i)=24+2i;


Ha z helyebe behelyettesitjuk az a+bi - t(amit a feladat ker), kiesnek az a es a b tagjai, igy nem oldhato meg az egyenlet. Ha valaki segitene, megkoszonnem :)



2013. nov. 4. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

(z+5i)*(4+i)-(z+2)*(4+2i)=24+2i;

Először végezzük el a szorzásokat:

4z + 20i + zi - 5 - (4z + 2iz + 8 + 4i) = 24 + 2i

4z + 20i + zi - 5 - 4z - 2iz - 8 - 4i = 24 -2i

__ ... . :: . __ . __

18i - iz -37 = 0

...

z helyére írunk a + bi

18i - i(a + bi) - 37 = 0

18i - ai + b - 37 = 0

-ai + b = -18i + 37

=>

a = 18

b = 37

...

=>

z = 18 + 37i

2013. nov. 4. 14:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem: 14 + 37ί. Melyik lehet a jó?
2013. nov. 4. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ellenőriztem. Valahol elrontottam a számítást.

z = 14 + 37i,

2013. nov. 4. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 4. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. A harmadik sorban a baloldalon zárójelet bontottad, és véletlenül a jobb oldalon is előjelet váltottál.
2013. nov. 4. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
igaz
2013. nov. 4. 16:50