A z komplex szam algebrai alakjanak a felhasznalasaval oldd meg az alabbi egyenletet:
(z+5i)*(4+i)-(z+2)*(4+2i)=24+2i;
Ha z helyebe behelyettesitjuk az a+bi - t(amit a feladat ker), kiesnek az a es a b tagjai, igy nem oldhato meg az egyenlet. Ha valaki segitene, megkoszonnem :)
2013. nov. 4. 14:16
1/6 anonim válasza:
(z+5i)*(4+i)-(z+2)*(4+2i)=24+2i;
Először végezzük el a szorzásokat:
4z + 20i + zi - 5 - (4z + 2iz + 8 + 4i) = 24 + 2i
4z + 20i + zi - 5 - 4z - 2iz - 8 - 4i = 24 -2i
__ ... . :: . __ . __
18i - iz -37 = 0
...
z helyére írunk a + bi
18i - i(a + bi) - 37 = 0
18i - ai + b - 37 = 0
-ai + b = -18i + 37
=>
a = 18
b = 37
...
=>
z = 18 + 37i
2/6 anonim válasza:
Nekem: 14 + 37ί. Melyik lehet a jó?
3/6 anonim válasza:
Ellenőriztem. Valahol elrontottam a számítást.
z = 14 + 37i,
5/6 anonim válasza:
Igen. A harmadik sorban a baloldalon zárójelet bontottad, és véletlenül a jobb oldalon is előjelet váltottál.