Az első feladat b részénél én is eljutottam a felbontásig,de utána nem tudtam továbbmenni.És a megoldásnál se világos hogy miből adódik az egyenletrendszer.(4.sor)
Előre is köszönöm a választ
2012. nov. 20. 11:07
1/2 anonim válasza:
Veszi az eredeti kifejezést (z^2=2*z-2*z KONJ.), na meg azt, hogy algebrai alakban legyen z=x+y*i. Ezt helyettesíti be mindkét oldalba, és rendezi. Az egyenletrendszer meg onnan jön, hogy két komplex szám akkor egyenlő, ha a valós részek meg a képzetes részek is megegyeznek: bal oldalt RE x^2-y^2, jobb oldalt az RE 0, bal oldalt IM 2xy, jobb oldalt IM 4y.
2/2 A kérdező kommentje:
ahha,már világos.azt nem tudtam felhasználni hogy ez tkp. két komplex szám egyenlőségét fejezi ki,amikor az általad leírt esetben következik be.Köszönöm szépen a segítséget!
2012. nov. 20. 12:00