Az egyenlet a következő: gyök2*e^(i*(3pi/4)) = a+b*i2013. szept. 12. 16:44
1/3 anonim válasza:
Ez nem egyenletmegoldás, csak a komplex-szám különböző alakjaira átírás:
Bővebben erről egy videót láthatsz, csak ott ellenkező irányban megy végig az átalakítás:
2/3 anonim válasza:
Konkrétan ez a feladat pofonegyszerű.
A gyök2 a komplex szám abszolút értéke, azaz ha vektorként ábrázoljuk a síkon, akkor ennek a vektornak a hossza. A 3pi/4, azaz 3/4 pi 135 foknak felel meg. Ebbe az irányba mutat a gyök2 hosszú vektor. Ennek vízszintes vetülete adja a valós részt, azaz "a"-t:
gyök2*cos(135 fok) avagy gyök2*cos(3pi/4) ami gyök2*(-gyök2/2)-vel, vagyis -1-gyel egyenlő.
A képzetes rész, b pedig
gyök2*sin(135 fok)= gyök2*gyök2/2=1.
A szám tehát algebrai alakban:
-1+1*i=-1+i.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Gyakon nagyon nem volt egyértelmű, rosszul magyarázták.
2013. szept. 13. 14:51