Az egyenlet a következő: gyök2*e^(i*(3pi/4)) = a+b*i

2013. szept. 12. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem egyenletmegoldás, csak a komplex-szám különböző alakjaira átírás:

[link]

Bővebben erről egy videót láthatsz, csak ott ellenkező irányban megy végig az átalakítás:

http://www.youtube.com/watch?v=Q-WyhZeNUpg

2013. szept. 12. 17:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan ez a feladat pofonegyszerű.

A gyök2 a komplex szám abszolút értéke, azaz ha vektorként ábrázoljuk a síkon, akkor ennek a vektornak a hossza. A 3pi/4, azaz 3/4 pi 135 foknak felel meg. Ebbe az irányba mutat a gyök2 hosszú vektor. Ennek vízszintes vetülete adja a valós részt, azaz "a"-t:


gyök2*cos(135 fok) avagy gyök2*cos(3pi/4) ami gyök2*(-gyök2/2)-vel, vagyis -1-gyel egyenlő.


A képzetes rész, b pedig


gyök2*sin(135 fok)= gyök2*gyök2/2=1.


A szám tehát algebrai alakban:


-1+1*i=-1+i.

2013. szept. 13. 13:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Gyakon nagyon nem volt egyértelmű, rosszul magyarázták.
2013. szept. 13. 14:51