(4n+1)(5n-2)-(4n-3)(5n+3)

?

köszi!



2013. okt. 20. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Számold ki. Szorozni csak tudsz.


(4n+1)(5n-2)-(4n-3)(5n+3) =


20n^2-8n+5n-2 - (20n32+12n-15n-9) =


20n^2-8n+5n-2-20n^2-12n+15n+9 = 7


Kiejti tehát egymást minden n-es tag, és az marad, hogy 7.

2013. okt. 20. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előzőben a "20n32" rész "20n^2" akart lenni :)
2013. okt. 20. 13:13
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi, szóval ott a középső - jel után mindent minusszal bekell szorozni.

értem:)

2013. okt. 20. 13:25
 4/6 A kérdező kommentje:
(-n-1)(n)-(n-1)(n+1) hogy van? valahogy nem az jön ki mint aminek kéne :D
2013. okt. 20. 13:34
 5/6 A kérdező kommentje:
ja az utolsó üzenetem nem aktuális, még mielőtt odáig eljutottam elrontottam:D
2013. okt. 20. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóval megkaptad a 7-et? :D
2013. okt. 20. 15:47