(4n+1)(5n-2)-(4n-3)(5n+3)
?
köszi!
2013. okt. 20. 12:56
1/6 anonim válasza:
Számold ki. Szorozni csak tudsz.
(4n+1)(5n-2)-(4n-3)(5n+3) =
20n^2-8n+5n-2 - (20n32+12n-15n-9) =
20n^2-8n+5n-2-20n^2-12n+15n+9 = 7
Kiejti tehát egymást minden n-es tag, és az marad, hogy 7.
2/6 anonim válasza:
Az előzőben a "20n32" rész "20n^2" akart lenni :)
3/6 A kérdező kommentje:
köszi, szóval ott a középső - jel után mindent minusszal bekell szorozni.
értem:)
2013. okt. 20. 13:25
4/6 A kérdező kommentje:
(-n-1)(n)-(n-1)(n+1) hogy van? valahogy nem az jön ki mint aminek kéne :D
2013. okt. 20. 13:34
5/6 A kérdező kommentje:
ja az utolsó üzenetem nem aktuális, még mielőtt odáig eljutottam elrontottam:D
2013. okt. 20. 13:38