lg(x-2)+lg(x+3)=24
Egyszerűen nem tudom elkezdeni, másik alapján sem, mert ilyet nem is csináltunk....
2013. okt. 17. 15:12
1/4 anonim válasza:
lg(x-2)*(x+3) = 24
x^2+x-6 = 10^4
x^2+x-10006 = 0
.
.
.
-KA-
2/4 A kérdező kommentje:
^?? Nem vettük még ezt az anyagot, és ezt a jelet sem hasznááljuk, nézhetsz hülyének, de nem tudom mi ez.
2013. okt. 17. 20:30
3/4 anonim válasza:
Nem nézlek le. Segítek.
x a négyzeten. Így szoktam jelölni: x^2. Lehetne x*x is.
A ^ jel (tető) AltGr 3 és utána még egy bármilyen leütés a billentyűzeten, pl. Space (szóköz).
-KA-
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Azt hiszem rájöttem, hogy kell. :)
x=5 lett az eredményem.
2013. okt. 17. 21:24