Logaritmus azonosságaiban valaki segítene?


lg(x-2)+lg(x+3)=24

Egyszerűen nem tudom elkezdeni, másik alapján sem, mert ilyet nem is csináltunk....


2013. okt. 17. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

lg(x-2)*(x+3) = 24

x^2+x-6 = 10^4

x^2+x-10006 = 0

.

.

.


-KA-

2013. okt. 17. 16:57
 2/4 A kérdező kommentje:
^?? Nem vettük még ezt az anyagot, és ezt a jelet sem hasznááljuk, nézhetsz hülyének, de nem tudom mi ez.
2013. okt. 17. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nézlek le. Segítek.


x a négyzeten. Így szoktam jelölni: x^2. Lehetne x*x is.


A ^ jel (tető) AltGr 3 és utána még egy bármilyen leütés a billentyűzeten, pl. Space (szóköz).


-KA-

2013. okt. 17. 20:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged! Azt hiszem rájöttem, hogy kell. :)

x=5 lett az eredményem.

2013. okt. 17. 21:24