Logaritmus azonosságai feladat?


A lenti azonosságokat felhasználva kellene megoldani 2 feladatot, de az órán nem csináltunk törtest és mínusszal kezdődőt, ezért valaki magyarázza el, hogy kell megoldani pls...


_FELADAT_

[link]


_AZONOSSÁGOK_

log(a)x+log(a)y = log(a)*y

log(a)x-log(a)y = log(a)x/y

log(a)x^k = k*log(a)x


előre is köszönöm! :)



2013. okt. 8. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
a legfelső azonosságot elírtad.
2013. okt. 8. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:

na lássuk. az első:

lg x=0,5lg8-0,5lg2

0,5-t kiemelve, és a második azonosságot használva:

lgx=0,5*lg(8/2)

lgx=0,5*lg4

innen alkalmazzuk a harmadik azonosságot:

lgx=lg(4^0,5)

lgx=lg2

x=2 a logaritmus függvény szigorú monotonitása miatt.

2013. okt. 8. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

második:

rögtön a harmadik azonosságot használjuk

lgx=lg(5^-2)+lg(2^3)

kiírva normálisan:

lgx=lg(1/25)+lg8

használjuk az első azonosságot

lgx=lg[(1/25)*8]

lgx=lg(8/25)

x=8/25

2013. okt. 8. 19:53
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, szerintem így már érteni fogom!

mentek a zöldek


log(a)x+log(a)y = log(a)x*y <-kimaradt az "x" :)

2013. okt. 8. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiányoltam:P
2013. okt. 8. 21:22