Valaki segítene? Matek feladat


Az ABCD téglalap oldalhosszai: AB = 12 cm BC= 9 cm. Számítsuk ki az AB-BD+DC-AC+CB-BA vektor hosszát!


Valaki elmagyarázná, hogy ezt hogyan kell?

Azt tudom, hogy a vektorokat egymás mellé kell rajzolni csak a negatív vektoroknál akadok el.



2013. okt. 7. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
-BD vektor egyenlő +DB vektorral.
2013. okt. 7. 20:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor felírható így? AB+DB+DC+CA+CB+AB ?
2013. okt. 7. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. okt. 7. 21:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 7. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:

AB-BD+DC-AC+CB-BA=(AB-BA)-BD+(DC+CB)-AC=2AB-BD+DB-AC= 2AB+2DB+CA. Pythagorasz-tétel miatt DB=AC=15 cm. Vektor összegzésre nézve vektor hossza gyök(36^2+27^2)=45 cm.

Sz. Gy.

2013. okt. 8. 14:40