Az ABCD téglalap oldalhosszai: AB = 12 cm BC= 9 cm. Számítsuk ki az AB-BD+DC-AC+CB-BA vektor hosszát!
Valaki elmagyarázná, hogy ezt hogyan kell?
Azt tudom, hogy a vektorokat egymás mellé kell rajzolni csak a negatív vektoroknál akadok el.
2013. okt. 7. 20:40
1/5 anonim válasza:
-BD vektor egyenlő +DB vektorral.
2/5 A kérdező kommentje:
Akkor felírható így? AB+DB+DC+CA+CB+AB ?
2013. okt. 7. 21:01
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 7. 21:10
5/5 anonim válasza:
AB-BD+DC-AC+CB-BA=(AB-BA)-BD+(DC+CB)-AC=2AB-BD+DB-AC= 2AB+2DB+CA. Pythagorasz-tétel miatt DB=AC=15 cm. Vektor összegzésre nézve vektor hossza gyök(36^2+27^2)=45 cm.
Sz. Gy.