Segítene valaki? Matek feladat?


Kaptam házinak matekból egy pár példát és szerintem erősen emelt szint. Csak annyi kellene, hogy hogyan induljak el utána meg tudom csinálni.


Köszi a segítséget!


[link]



2013. okt. 7. 18:31
 1/10 anonim válasza:

Ahogy látom ez a sárga fedeles könyv (amin ilyen varázsló emberke van elöl)

Egyenlőre azt mondom hogy nézd meg a megoldást és próbálj következtetni (tudod hogy hátul van a megoldás) ha meg végkép nem megy akkor megkérdezed a kedves matektanárt hogy ezt a feladatot mégis hogy kell megoldani..

2013. okt. 7. 18:38
 2/10 anonim ***** válasza:

a^2-b^2=(a+b)(a-b)


van még gond?

2013. okt. 7. 18:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam de azon sem megy. 1/(a-b) jött ki de a sárga megoldása nem ez.
2013. okt. 7. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Mer? A köbgyök alatt lesz (a-b)^4/(a+b)^4. Beviszed a gyökjel alá ami előtte van, lesz (a-b)/(a+b) a köbgyök alatt. Asse jó?
2013. okt. 7. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, nemtom mija lókuki ez a "sárga"!
2013. okt. 7. 19:03
 6/10 A kérdező kommentje:
4/5 de igen ez jó de az utolsó lépésben a köbgyökök meg a hatványkitevők nálam kiesnek, kiegyszerűsödnek
2013. okt. 7. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Mé? Ha beviszed a gyökjel alá a z(a+b)-t, abbú lesz (a+b)^3 fölű, alúmeg má ott vót (a+b)^4. a másik meg fordítva. mé esne ki?
2013. okt. 7. 19:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Kb a hatodik megoldást csinálom és sehogyse jön ki hogy köbgyök alatt a+b/a-b. Ha megkérlek leírnád nekem hogy gondolod mégiscsak? Egyszerűen sehogyse jön ki.
2013. okt. 7. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:

monnyuk leírtam haccó, de ugorgyunk neki mégeccő!:-D


A köbgyök alatt a szorzattá alakítás és eccerüsítés után lesz (a-b)^4/(a+b)^4

A gyökjelen kívül vót (a+b)/(a-b). Ha beviszed a gyökjel alá, mind a számlálót, mind a nevezőt köbre emeled.

Lesz (a+b)^3/(a-b)^3

(a-b)^4/(a-b)^3=a-b

oszt má nem érek rá tovább, de szerintem má érted is!


Pusszantalak!

2013. okt. 7. 20:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon vágod a matekot, akkor remélem ez értehtő lesz (a sok értelmi zárójel bonyolultabbá teheti):


((a+b)/(a-b)) * (((a^2-b^2)^4)/(a+b)^8)^1/3 /itt azonosságot használtam

((a+b)/(a-b)) * (((a+b)(a-b))^4)/(a+b)^8)^1/3 /szebbé alakítottam

((a+b)/(a-b)) * ((a+b)^4 * (a-b)^4)/(a+b)^8)^1/3 /egyszerűsíthető (a+b)^4-gyel

((a+b)/(a-b)) * (((a-b)^4)/(a+b)^4)^1/3 /kirakható gyök alól néhány

((a+b)/(a-b)) * (a-b)/(a+b) * ((a-b)/(a+b))^1/3 /gyök kivül a szorzat=1

((a-b)/(a+b))^1/3 /Az eredmény, ami egyenlő az elöttem szólóéval


Én se nagyon látom át, szóval.. sok sikert. Ha nem érthető, megrajzolhatom, úgy biztosan átláthtóbb lesz :)

2013. okt. 7. 23:12