Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki? Matek feladat?

Segítene valaki? Matek feladat?

Figyelt kérdés

Kaptam házinak matekból egy pár példát és szerintem erősen emelt szint. Csak annyi kellene, hogy hogyan induljak el utána meg tudom csinálni.


Köszi a segítséget!


[link]



2013. okt. 7. 18:31
 1/10 anonim válasza:

Ahogy látom ez a sárga fedeles könyv (amin ilyen varázsló emberke van elöl)

Egyenlőre azt mondom hogy nézd meg a megoldást és próbálj következtetni (tudod hogy hátul van a megoldás) ha meg végkép nem megy akkor megkérdezed a kedves matektanárt hogy ezt a feladatot mégis hogy kell megoldani..

2013. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a^2-b^2=(a+b)(a-b)


van még gond?

2013. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam de azon sem megy. 1/(a-b) jött ki de a sárga megoldása nem ez.
2013. okt. 7. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Mer? A köbgyök alatt lesz (a-b)^4/(a+b)^4. Beviszed a gyökjel alá ami előtte van, lesz (a-b)/(a+b) a köbgyök alatt. Asse jó?
2013. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, nemtom mija lókuki ez a "sárga"!
2013. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4/5 de igen ez jó de az utolsó lépésben a köbgyökök meg a hatványkitevők nálam kiesnek, kiegyszerűsödnek
2013. okt. 7. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Mé? Ha beviszed a gyökjel alá a z(a+b)-t, abbú lesz (a+b)^3 fölű, alúmeg má ott vót (a+b)^4. a másik meg fordítva. mé esne ki?
2013. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kb a hatodik megoldást csinálom és sehogyse jön ki hogy köbgyök alatt a+b/a-b. Ha megkérlek leírnád nekem hogy gondolod mégiscsak? Egyszerűen sehogyse jön ki.
2013. okt. 7. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:

monnyuk leírtam haccó, de ugorgyunk neki mégeccő!:-D


A köbgyök alatt a szorzattá alakítás és eccerüsítés után lesz (a-b)^4/(a+b)^4

A gyökjelen kívül vót (a+b)/(a-b). Ha beviszed a gyökjel alá, mind a számlálót, mind a nevezőt köbre emeled.

Lesz (a+b)^3/(a-b)^3

(a-b)^4/(a-b)^3=a-b

oszt má nem érek rá tovább, de szerintem má érted is!


Pusszantalak!

2013. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon vágod a matekot, akkor remélem ez értehtő lesz (a sok értelmi zárójel bonyolultabbá teheti):


((a+b)/(a-b)) * (((a^2-b^2)^4)/(a+b)^8)^1/3 /itt azonosságot használtam

((a+b)/(a-b)) * (((a+b)(a-b))^4)/(a+b)^8)^1/3 /szebbé alakítottam

((a+b)/(a-b)) * ((a+b)^4 * (a-b)^4)/(a+b)^8)^1/3 /egyszerűsíthető (a+b)^4-gyel

((a+b)/(a-b)) * (((a-b)^4)/(a+b)^4)^1/3 /kirakható gyök alól néhány

((a+b)/(a-b)) * (a-b)/(a+b) * ((a-b)/(a+b))^1/3 /gyök kivül a szorzat=1

((a-b)/(a+b))^1/3 /Az eredmény, ami egyenlő az elöttem szólóéval


Én se nagyon látom át, szóval.. sok sikert. Ha nem érthető, megrajzolhatom, úgy biztosan átláthtóbb lesz :)

2013. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!