Segítségre lenne szükségem az analízisbe?! Többi lent


[link]


Ezt kellene belátni, valakinek van ötlete, hogy mi módon lássam be ?



2013. okt. 8. 18:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam, hogy leosztom minden tagot n-nel, viszont az átalakítást nem tudom megoldani,(1+1/n vagy valami hasonlóra).
2013. okt. 8. 18:54
 2/2 anonim ***** válasza:

A képen látható végeredmény helytelen.


[(3n+1)/(3n-1)]^(2n+1)=

=[1+2/(3n-1)]^(2n+1)=

=[1+1/((3n-1)/2)]^(2n+1)=

=[1+1/((3n-1)/2)]^(((3n-1)/2)*4/3+5/3)=

=[[1+1/((3n-1)/2)]^((3n-1)/2)]^4/3 * [1+1/((3n-1)/2)]^5/3.

Itt az első tényező határértéke e^(4/3), a második tényező határértéke 1. Tehát a szorzat határértéke e^(4/3).

2013. okt. 8. 19:04