Dreax kérdése:

Fizika házi feladattal lenne problémám, a feladat az alábbi (Newton axiómák, mozgásegyenlet, súrlódási erő témakörben) tudnátok segíteni?


Mekkora a súrlódási együttható azon a változtatható hajlásszögű, adott alapú lejtőn, amelyen a tömegpont alfa1=60°, és alfe2=45°-nál egyenlő idők alatt ér le a lejtő aljára?


Előre is köszönök minden nemű segítséget.

Ez egy csillagos feladat lenne plusz pontért, de nem igazán tudtam vele mit kezdeni.



2013. okt. 8. 07:29
 1/2 anonim válasza:

Akkor szépítek a kérdéseden: Nagyon kíváncsi vagy a megoldás módjára!


A súrlódási erő annál kisebb, minél meredekebb a leejtő.

A mozgatóerő annál nagyobb minél meredekebb a leejtő.


A súrlódó erő: Fs=u*Fny

Fny=Fg*cos(a)


Fg'= Fg*sin(a)

Fmzg= Fg'-Fny= Fg*sin(a)-u*Fg*cos(a)

Tehát meg kell keresni az a u értéket, melyben 45°-nál és 60° nál ugyanazt az értéket adja.


De nem vagyok jártas a fizikában.

2013. okt. 8. 12:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, szerintem így jó lesz :)
2013. okt. 8. 12:28