Mekkora a súrlódási együttható azon a változtatható hajlásszögű, adott alapú lejtőn, amelyen a tömegpont alfa1=60°, és alfe2=45°-nál egyenlő idők alatt ér le a lejtő aljára?
Előre is köszönök minden nemű segítséget.
Ez egy csillagos feladat lenne plusz pontért, de nem igazán tudtam vele mit kezdeni.
2013. okt. 8. 07:29
1/2 anonim válasza:
Akkor szépítek a kérdéseden: Nagyon kíváncsi vagy a megoldás módjára!
A súrlódási erő annál kisebb, minél meredekebb a leejtő.
A mozgatóerő annál nagyobb minél meredekebb a leejtő.
A súrlódó erő: Fs=u*Fny
Fny=Fg*cos(a)
Fg'= Fg*sin(a)
Fmzg= Fg'-Fny= Fg*sin(a)-u*Fg*cos(a)
Tehát meg kell keresni az a u értéket, melyben 45°-nál és 60° nál ugyanazt az értéket adja.
De nem vagyok jártas a fizikában.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, szerintem így jó lesz :)
2013. okt. 8. 12:28