Tudom az azonosságokat, de valaki léci segítsen, hogy egyáltalán hogyan kezdjek hozzá...
Köszönöm
2013. okt. 11. 16:43
1/3 anonim válasza:
1. Azonos alapú logarimtus azonosságai
lg [(gyök275)*gyök(44)] - lg11 = lg [(gyök275)*gyök(44)/11] = lg [(gyök25*11)*gyök(4*11)/11] = lg [5*gyök(11)*2*gyök(11)/11] = lg [10*11/11] = lg(10) = 1
A többi dettó ugyanígy.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 12. 11:47