Logaritmus tört, gyök, azonosság?


Tudom az azonosságokat, de valaki léci segítsen, hogy egyáltalán hogyan kezdjek hozzá...

Köszönöm


[link]



2013. okt. 11. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Azonos alapú logarimtus azonosságai


lg [(gyök275)*gyök(44)] - lg11 = lg [(gyök275)*gyök(44)/11] = lg [(gyök25*11)*gyök(4*11)/11] = lg [5*gyök(11)*2*gyök(11)/11] = lg [10*11/11] = lg(10) = 1


A többi dettó ugyanígy.

2013. okt. 11. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Így kezdjél hozzá:

[link]

2013. okt. 11. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 12. 11:47