Hogy tudom ebből a nevezőt kigyökteleníteni? Levezetnéd nekem?


[link]


Köszönöm! :)



2013. máj. 29. 17:44
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ezt a nevezetes azonosságot lehet használni:

a³-b³ = (a-b)(a²+ab+b²)

Most a=∛3, b=∛5

a-b a nevező, szeretnénk belőle a³-b³-t csinálni.

Vagyis bővíteni kell a törtet ennyivel:

a²+ab+b² = ∛9+∛15+∛25

Ez bekerül a számlálóba, a nevező meg a³-b³ = 3-5 lesz

2013. máj. 29. 22:41