Üdv!2012. márc. 18. 12:38
1/3 anonim válasza:
(3*14) / (11*14) + (2*22) / (7*22) - (5*11) / (14*11)
= 42 / 154 + 44 / 154 - 55 / 154 = 31 / 154
2/3 A kérdező kommentje:
igen igen eddig én is eljutottam, csak a könyvben a megoldás:
31/238!!! hibás a könyv??
2012. márc. 18. 12:46
3/3 anonim válasza:
nem tudom melyik könyv ez, de emlékszem, h csomószor volt ilyen gimiben, h hibás a megoldás hátul, nem kell mindig bedőlni neki :D