3/11 + 2/7 - 5/14. Hogyan egyzerűsítenéd? Levezetnéd nekem? Egyszerűsíteni kéne, hogy 1 tört legyen az egész

Üdv!
2012. márc. 18. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

(3*14) / (11*14) + (2*22) / (7*22) - (5*11) / (14*11)

= 42 / 154 + 44 / 154 - 55 / 154 = 31 / 154

2012. márc. 18. 12:44
 2/3 A kérdező kommentje:

igen igen eddig én is eljutottam, csak a könyvben a megoldás:

31/238!!! hibás a könyv??

2012. márc. 18. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tudom melyik könyv ez, de emlékszem, h csomószor volt ilyen gimiben, h hibás a megoldás hátul, nem kell mindig bedőlni neki :D
2012. márc. 18. 12:47