Hogy kell tört sámhoz egész számot összeaddni, kivonni?

2010. szept. 21. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre kell hozni őket. Az egész számot is fel lehet tört alakban írni.

Ha mondjuk az 1/3-dal kell számolni, és az egész szám 5, akkor az 5-öt 15/3-dá alakítod, és már csak a számlálókkal kell dolgozni, a nevező marad ugyanaz.

2010. szept. 21. 17:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egész számot törtté alakítod. Pl.: feladat

5+1/3=?


5=15/3 a 15 úgy jött ki hogy a 3-at megszoroztam 5-el

az eredmény: 15/3+1/3=16/3


Kivonni ugyanígy kell. 5-1/3=15/3-1/3=14/3

2010. szept. 21. 18:49