2010. szept. 21. 17:22
1/2 anonim válasza:
Közös nevezőre kell hozni őket. Az egész számot is fel lehet tört alakban írni.
Ha mondjuk az 1/3-dal kell számolni, és az egész szám 5, akkor az 5-öt 15/3-dá alakítod, és már csak a számlálókkal kell dolgozni, a nevező marad ugyanaz.
2/2 anonim válasza:
Az egész számot törtté alakítod. Pl.: feladat
5+1/3=?
5=15/3 a 15 úgy jött ki hogy a 3-at megszoroztam 5-el
az eredmény: 15/3+1/3=16/3
Kivonni ugyanígy kell. 5-1/3=15/3-1/3=14/3