7-es matek! Tört alak, % alak?


Írd fel a megadott számokat tört alakban és százalék alakban is!

a,38,6

b,0,25

c,0,142

d,0,125

e,500,3

f,125,125

g,6004,75



Írd át a törteket tizedes tört alakba!

3/125-öd

5/64-ed

12/75-öd

33/15-öd

35/28-ad

6/375-öd


2011. szept. 26. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elviekben nem így kell, de nekem így "egyszerű":

38,6 = 38 × 10 (mert 6 TIZED) = 380 + 6 = 386/10 = 193/5

0,25 = kimondva is nulla egész HUSZONÖT SZÁZAD, tehát leírva 25/100 = 1/4

0,142 = kimondva is nulla egész SZÁZNEGYVENKETTŐ EZRED, tehát leírva 142/1.000 = 71/500

0,125 = kimondva is SZÁZHUSZONÖT EZRED, tehát leírva 125/1.000 = 1/8

500,3 = 500 × 10 (mert 3 TIZED) = 5.000 + 3 = 5.003/10

125,125 = 125 × 1000 (mert 125 EZRED) 125.000 + 125 = 125.125/1.000 = 1.001/8

6.004,75 = 6.004 × 100 (mert 75 SZÁZAD) = 600.400 + 75 = 600.475/100 = 24.019/4

A százalékalakot nem tudom (vagy csak nem ilyen néven ismerem).


Sima számológép:

3/125 = 0,024

5/64 = 0,078125

12/75 = 0,16

33/15 = 2,2

35/28 = 1,25

6/375 = 0,016.

2011. szept. 26. 17:31
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!!

Ha valaki esetleg tudná az első feladat %-os részét is?

2011. szept. 26. 17:43
 3/3 anonim válasza:
100%

0.01 = 1%

1 = 100%


38,6 = 3860%

0,25 = 25%


és így tovább...

2011. szept. 26. 18:41