Segítene nekem valaki ebben a matek példában? Deriválás


Tudna valaki segíteni?


f(x)=1/x-3


f'(0)=

f'(5)=

f'(6)=


köszönööm!!!


2011. okt. 28. 17:41
 1/2 BKRS ***** válasza:

f(x) = 1/(x-3)

f'(x) = -1/(x-3)²


g(x) = (1/x) - 3

g'(x) = -1/x²

2011. okt. 28. 18:21
 2/2 A kérdező kommentje:
koszike
2011. okt. 28. 18:24