Tud segítene vki ebben a fizika példában?


Így szól a feladat:

Zoltán és János egy befagyott tó jegén a köztük kifeszített kötél maguk felé húzásával akarják elérni a köztük lévő távolság felénél, a jégen álló bögre teát. Zoltán tömege 60 kg, János 90 kg tömegű. A kötélhúzás eredményeként, milyen messze van a bögrétől Zoltán, amikor János 6 métert tett meg a bögre felé? (a jég súrlódásmentes, a kötél tömege elhanyagolható.)


Egyéb infó:

20 méterre állnak egymástól.

Számításhoz használni kell a tömegközéppont megmaradásának tételét!

A megoldás x=1 méter - Ez csak ellenőrzés segítésére van megadva, konkrét kidolgozás szükséges.


Várom az ötleteket! És köszi annak esetleg aki leül foglalkozni vele!


2011. okt. 24. 21:26
 1/2 BKRS ***** válasza:

20m-re allnak egymastol, tehat a tomegkozepponttol Zoltan 20*90/150=12m-re van,

Janos 20*60/150= 8m-re van

(90*8=720=12*60

Amikor Janos megtesz 6m-t, akkor 2m-re van a teatol.

2*90 = 180 = l*60 ahol l Zoltan tavolsaga a teatol ugyanebben a pillanatban.

l = 180/60 = 3m.

2011. okt. 24. 21:35
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak nem Óbudai Egyetem? XDD
2011. okt. 24. 21:44