1. Egy eredetileg 36km/h sebességgel haladó autó 1m/s2 gyorsulással mozgott 10 másodpercig. Mekkora sebességet ért el?
2. Egy álló helyzetből induló versenyautó 10 másodperc alatt 120km/h sebességre gyorsult fel.Mekkora utat tett meg eközben?
Tudnál segíteni?
Válaszokat előre is köszönöm!
2013. szept. 29. 14:59
1/2 anonim válasza:
36km/h=10m/s.
V=vn+at
Tehát 10m/s+1m/s^2*10s. (vn=vnull)
s=0,5at^2,
és, a=v/t ez egy két ismeretlenes egyenlet, t és s az ismeretlenek.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 29. 22:05