FIZIKA házifeladat segitenél?


1. Egy eredetileg 36km/h sebességgel haladó autó 1m/s2 gyorsulással mozgott 10 másodpercig. Mekkora sebességet ért el?


2. Egy álló helyzetből induló versenyautó 10 másodperc alatt 120km/h sebességre gyorsult fel.Mekkora utat tett meg eközben?


Tudnál segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. szept. 29. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

36km/h=10m/s.

V=vn+at

Tehát 10m/s+1m/s^2*10s. (vn=vnull)


s=0,5at^2,

és, a=v/t ez egy két ismeretlenes egyenlet, t és s az ismeretlenek.

2013. szept. 29. 15:09
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 29. 22:05