1./ Hány perc alatt halad át az 500m hosszu vonay a másfél km hosszú hídon, ha a sebessége 60 km/h .
2./ Hány masodperc alatt halad el a 40 km/h sebesegu 200m hosszu vonat mellett a 60 km/h sebessegu gépkocsi egy adott pontja, ha A pont a vonattal azonos irányba, B pont a vonattal ellentets iranyba.
Megkoszonnem a segítségetek.
2013. szept. 15. 13:41
1/1 anonim válasza:
1./ A vonatnak összesen 2000 m = 2 km-t kell megtennie, mire a legutolsó szerelvény vége is áthalad a hídon. s=v*t --> t=s/v, ebből t = 0,0333 h = 2 min = 120 s
2./
A/ A relatív sebességük 60-40 = 20 km/h, s = 200 m = 0,2 km.
t=s/v, ebből t = 0,1 h = 6 min= 360 s
B/ A relatív sebesség 40+60 = 100 km/h, s = 0,2 km. t = 0,002 h = 7,2 s
-KA-