Atomanti19 kérdése:

Fizika házimban ez hogy van? Egy mozgó test 10N nagyságú erő 5m hosszú úton lassít. Mennyi a testen végzett munka? mennyivel változott a test mozgási energiája? Milyen irányú az erő a mozgás irányához viszonyítva?

előre is köszönöm

#munka #házi #fizika #lassítás #munkavégzés #házifeladat mozgás #mozgás állapot
2013. szept. 9. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

munka=erő*erő irányába eső elmozdulás


ezért


1) W=10*(-5)=-50 Joule

(mert az elmozdulással szembe hat az erő)


2) épp ennyivel csökken a mozgási energia

(a munkatétel miatt)


3) ellentétes

2013. szept. 9. 23:02