előre is köszönöm2013. szept. 9. 16:55
1/1 anonim válasza:
munka=erő*erő irányába eső elmozdulás
ezért
1) W=10*(-5)=-50 Joule
(mert az elmozdulással szembe hat az erő)
2) épp ennyivel csökken a mozgási energia
(a munkatétel miatt)
3) ellentétes