Pénzünk 19%-át, azaz 6859 Ft-öt elköltöttük. Mennyi pénzünk volt?
A másik:
Egy háromszög B oldala 2cm-rel rövidebb, a c oldala 2 cm-rel hosszabb, mint az a oldal, és B : c = 3 : 5. Mekkora az a oldal?
Előre is köszönöm.
2013. szept. 10. 16:36
1/4 anonim válasza:
6859----19%
x------100%
685900/19=36100
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a második ? :/
2013. szept. 10. 17:16
3/4 anonim válasza:
b=a-2
c=a+2
(a-2)/(a+2)=3/5
3(a+2)=5(a-2)
Ezt már meg tudod oldani remélem.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen.
2013. szept. 10. 19:18