Tomika1097 kérdése:

Tudnátok, segíteni? Nemvagyok túl jó a szöveges feladatokban (matek)


Pénzünk 19%-át, azaz 6859 Ft-öt elköltöttük. Mennyi pénzünk volt?



A másik:

Egy háromszög B oldala 2cm-rel rövidebb, a c oldala 2 cm-rel hosszabb, mint az a oldal, és B : c = 3 : 5. Mekkora az a oldal?


Előre is köszönöm.



2013. szept. 10. 16:36
 1/4 anonim válasza:

6859----19%

x------100%

685900/19=36100

2013. szept. 10. 17:14
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a második ? :/
2013. szept. 10. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

b=a-2

c=a+2

(a-2)/(a+2)=3/5

3(a+2)=5(a-2)

Ezt már meg tudod oldani remélem.

2013. szept. 10. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen.
2013. szept. 10. 19:18