[9*3^-2+4(2/5)^2]:[(-0,5)^0+1/12]=


[6-4(5/16)^0]^-2+(2/3)^-1 -81^-1(2/9)^-1



2013. szept. 21. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

(9*1/3^2+4*2^2/5^2)/(1+1/12)=(9*1/9+4*4/25)/(13/12)=(1+16/25)*12/13=41/25*12/13=492/325


(6-0)^-2+3/2-1/81*9/2=1/6^2+3/2-9/162=1/36+3/2-1/18= 1/36+54/36-2/36=53/36

2013. szept. 21. 17:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem odaírni, hogy bármely szám a 0. hatványon 1 és ha negatív a hatványkitevő, akkor tört alá írjuk a számot. Tehát 3^-2=1/3^2=1/9 ;s 2/9^-1=1/2/9=9/2
2013. szept. 21. 17:14
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,de miért lett (6-0)^-2?
2013. szept. 21. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, én rontottam el. (6-4*1)^-2, 2^-2=1/2^2=1/4

Elnézést

2013. szept. 23. 16:03