A kérdés Valaki levezetné nekem ezt érthetően, hogy ezt hogy kell megcsinálni? (matek, kocka élei)

Két kocka élhosszának különbsége 3dm, térfogataik különbsége 37köbdm. Mekkorák az éleik?
2013. ápr. 25. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Old meg a következő harmadfokú kétismeretlenes egyenletrendszert: a-b=3 és a^3-b^3=37. Sz. Gy.
2013. ápr. 25. 19:19
 2/3 anonim ***** válasza:
b=1/3 a=10/3
2013. ápr. 25. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A feladat egyenletekre lefordítva

a - b = 3

a³ - b³ = 37


A második egyenlet a nevezetes azonosság miatt

(a - b)(a² + ab + b²) = 37


A másodikat elosztva az elsővel a következőt kapjuk

a² + ab + b² = 37/3


Ehhez hozzávéve az első eredeti egyenletet a következő egyenletrendszer áll elő

a - b = 3

a² + ab + b² = 37/3

Most már ezt a kétismeretlenes másodfokú egyenletrendszert kell megoldani, ami nem lehet gond.


Innen már menni fog?

2013. ápr. 26. 14:03