Két kocka élhosszának különbsége 3dm, térfogataik különbsége 37köbdm. Mekkorák az éleik?2013. ápr. 25. 18:30
1/3 anonim válasza:
Old meg a következő harmadfokú kétismeretlenes egyenletrendszert: a-b=3 és a^3-b^3=37. Sz. Gy.
3/3 anonim válasza:
A feladat egyenletekre lefordítva
a - b = 3
a³ - b³ = 37
A második egyenlet a nevezetes azonosság miatt
(a - b)(a² + ab + b²) = 37
A másodikat elosztva az elsővel a következőt kapjuk
a² + ab + b² = 37/3
Ehhez hozzávéve az első eredeti egyenletet a következő egyenletrendszer áll elő
a - b = 3
a² + ab + b² = 37/3
Most már ezt a kétismeretlenes másodfokú egyenletrendszert kell megoldani, ami nem lehet gond.
Innen már menni fog?