Segít. Enétek elmagyarázni a feladatokat? (matematika)


Holnap irunk és kaptunk pár példafeladatot és még ezeket de igen tudom megoldani. Segítenétek?

2√18+3√8+3√32-√50=

(2√3-1) a másodikon

Köszönöm előre is:)


2013. szept. 19. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

2gyök 18 + 3gyök 8 + 3gyök 32 - gyök 50 =

=2gyök(9*2) + 3gyök(4*2) + 3gyök(16*2) - gyök(25*2) =

=2*3gyök(2) + 3*2gyök(2) + 3*4gyök(2) - 5*gyök(2) =

=6*gyök(2) + 6*gyök(2) + 12*gyök(2) - 5*gyök(2) =

=19*gyök(2)


(2*gyök3 - 1)^2 =

=4*3 - 2*2*gyök3 + 1=

13 - 4*gyök(3)


-KA-

2013. szept. 19. 21:03
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen, bár szerinem az elsőnél 21√2 jött ki, viszont a másodikat nem értem :(
2013. szept. 19. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:

6 + 6 + 12 - 5 =19



(2*gyök3 - 1)^2


(a - b)^2 alakú kifejezés, két tag négyzete egyenlő a^2 - 2ab + b^2

(2*gyök3)^2 - 2*2*gyök3 +1^2


2*gyök3-nak a négyzete: 2 a négyzeten szer gyök3 a négyzeten, ez utóbbi 3

2^2*(gyök3)^2 - 4*gyök3 + 1


4*3 - 4*gyök3 + 1 = 12 - 4*gyök3 + 1


Összevonás után

13 - 4*gyök3


-KA-

2013. szept. 20. 07:03
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél:)
2013. szept. 20. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. szept. 21. 09:07