Holnap irunk és kaptunk pár példafeladatot és még ezeket de igen tudom megoldani. Segítenétek?
2√18+3√8+3√32-√50=
(2√3-1) a másodikon
Köszönöm előre is:)
2013. szept. 19. 20:53
1/5 anonim válasza:
2gyök 18 + 3gyök 8 + 3gyök 32 - gyök 50 =
=2gyök(9*2) + 3gyök(4*2) + 3gyök(16*2) - gyök(25*2) =
=2*3gyök(2) + 3*2gyök(2) + 3*4gyök(2) - 5*gyök(2) =
=6*gyök(2) + 6*gyök(2) + 12*gyök(2) - 5*gyök(2) =
=19*gyök(2)
(2*gyök3 - 1)^2 =
=4*3 - 2*2*gyök3 + 1=
13 - 4*gyök(3)
-KA-
2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen, bár szerinem az elsőnél 21√2 jött ki, viszont a másodikat nem értem :(
2013. szept. 19. 21:21
3/5 anonim válasza:
6 + 6 + 12 - 5 =19
(2*gyök3 - 1)^2
(a - b)^2 alakú kifejezés, két tag négyzete egyenlő a^2 - 2ab + b^2
(2*gyök3)^2 - 2*2*gyök3 +1^2
2*gyök3-nak a négyzete: 2 a négyzeten szer gyök3 a négyzeten, ez utóbbi 3
2^2*(gyök3)^2 - 4*gyök3 + 1
4*3 - 4*gyök3 + 1 = 12 - 4*gyök3 + 1
Összevonás után
13 - 4*gyök3
-KA-
4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél:)
2013. szept. 20. 18:30