Mennyi 10 a-7-diken? Hogyan kell ezt elmagyarázni?

2011. nov. 23. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0,0000001
2011. nov. 23. 21:43
 2/5 anonim ***** válasza:

- hatványon van, azaz veszed a reciprokát és azt emeled a 7.ik hatványra [ vagy előbb emeled és aztán veszed a reciprokát]

A pontos értéke 1/10000000=0,0000001

2011. nov. 23. 21:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogyan magyarázzam ezt meg ? A tizedes vesszőt kell arrébb vinni nem?
2011. nov. 23. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy tized = 1/10=0,1

egy század = 1/100=0,01

Tehát lényegében igen, ha valamit elosztasz tízzel, akkor tizedestört alakjába odébb rakod a tizedesvesszőt és elé írsz egy nullát.

2011. nov. 23. 21:53
 5/5 Kinga néni ***** válasza:

vna egy yún. normálalakja minden számnak. pl 0,015 = 1,5 * 10^-2, vagyis egy 1 és 10 közötti szám szorozva egy 10hatvánnyal. ha egy számnak a normálalakjában látod a 10^-7-t, akkor az azt jelenti, hogy az előtte álló számot felírod, eléírsz csomó nullát, és igen, a tizedesvesszőt odébbviszed 7-tel.


ez volt a probléma? ha csak egyzserűen szoroznod jkell 10^-7-tel, akkor is csak odébb kell vinni a t.vesszőt, igen.


kinga.grego@yahoo.com

2011. nov. 24. 14:05