Segítene valaki elmagyarázni, hogy mi a képlet és, hogy hogyan jövök rá? (kamatszámítás)


A 2000 euros tőke évi 6%os kamatos kamat mellett hány év elteltével lesz 4024 euro ?? Sosem tudom az ilyeneket levezetni egy képlettel,csak ha leírom őket ,csak az nagyon lassú. Valaki elmagyarázná nekem véglegesen? :(

Előre is köszönöm:(

16/L


2011. nov. 6. 17:25
 1/5 Darkey ***** válasza:

2000*1,06^x = 4024


Nos ugye 6%ot kamatozik évente, ezért venni kell a 200nek 106%át minden évben. Ezért szorozzuk 2000*1,06-al. Így megkapjuk , hogy 1év mulva mennyi pénzünk lesz.


Viszont nekünk 4024 euró kell, ezért az 1,06-ot az x-edikre kell emelnünk. Ez az X pedig egyenlő az évek számával, amennyit bent kell hogy maradjon a bankba.


Ha még valami nem világos nyugodtan írj, segítek.

F/20

2011. nov. 6. 18:02
 2/5 Darkey ***** válasza:

2000*1,06^x = 4024 ---/2000

1,06^x=2,012

1,06^x = 1,06^12 --> x=12

2011. nov. 6. 18:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha tudom ezt a képletet, akkor bármely hiányzó tag esetén tudom zt használni?
2011. nov. 6. 18:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy a 2. sorban milyen művelet elvégzésével lett a 3... :S ???
2011. nov. 6. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Az értelmét tudjad.

A kamat azt jelenti, hogy egy év alatt a tőkéhez hozzájön még a kamat értéke. Ha a tőke 1, a kamat 6%, azaz 0,06 akkor év végére összesen 1+0,06=1,06. Ezért, ha a tőkét megszorzod ezzel a számmal, akkor megkapod a következő év elején érvényes új tőkét. Év végére ismét ugyanennyi a kamat, vagyis ezt újra szorzod 1,06-tal, addig, ahány év van. pl. 8 évre Tőke*1,06*1,06*1,06*1,06*1,06*1,06*1,06*1,06=Tőke*1,06^8.

Ennyi a 8 év múlva lévő pénzed. Te itt most nem tudod az évet, csak azt, mennyi lesz az össze pénz. Ezt lehet úgy írni, hogy ismereten év=x, vagyis 2000*1,06^x=4024.

Innen ki kell fejezni x-et, és megvan az eredmény.

2011. nov. 6. 18:29