Nem éretm a 7. -es matekot?

Hatványozást tanuljuk szorzást tanuljuk de el akadtam feltudom írni csak a kiszámolást nem értem. Már voltam korepetáláson is de nem sikerült megérteni. Eőre is köszi a válaszokat

2013. szept. 16. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen feladatot nem értesz?
2013. szept. 16. 15:39
 2/6 A kérdező kommentje:
Azonos alapú hatványok szorzása
2013. szept. 16. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát a hatványok szorzását tanuljátok vagy külön-külön a hatványozást és a szorzást? Mert te az utóbbit írtad. A szorzásról nem nagyon tudok mit mondani, de ha nem érted, megpróbálom elmagyarázni, ha akarod. Csak szólj. A hatványozás meg nagyon egyszerű. Pl. 4^2 (négy a másodikon, a gépen sajnos csak így tudom jelölni) az 4*4=16 vagy 6^2=6*6=36 vagy 2^5=2*2*2*2*2=32 Tehát a lenti számot, az alapot annyiszor szorzod meg önmagával, ahányas szám szerepel fent, tehát amennyi a kitevő. 5^3=5*5*5=125

A hatványokat pedig úgy szorozzuk egymással (ha ez volt a kérdésed), hogy:

- ha egyforma az alap, de eltérő a kitevő, akkor az egyenlőségjel után leírjuk az alapot és a kitevőket összeadjuk, ez lesz az alap kitevője. Pl.: 4^2 * 4^3 = 4^5

- ha egyforma a kitevő, de eltérő az alap, akkor a két alapot összeszorozzuk, ezt leírjuk az egyenlőségjel után, majd föléírjuk a kitevőt. Pl.: 4^2 * 2^2 = 8^2

De pontosan én sem értem, hogy mit nem értesz. Szóval írj egy konkrét feladatot vagy magyarázd el, mi az, ami nehézséget okoz, és akkor tudunk segíteni.

2013. szept. 16. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, nem láttam, amit írtál, mert pont egyszerre küldtük el. Azonos alapú hatványok szorzása.. Leírtam az előbb: ha egyforma az alap, de eltérő a kitevő, akkor az egyenlőségjel után leírjuk az alapot és a kitevőket összeadjuk, ez lesz az alap kitevője. Pl.: 4^2 * 4^3 = 4^5 Tehát az egyiknél 2 a kitevő, a másiknál 3, ezeket összeadod: 2+3=5 és mivel az alap mindkét esetben 4, ezért leírod a 4-et, a kitevő pedig ugye az 5 lesz. 4^5

Érted?

2013. szept. 16. 16:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Pl:2^4*2^2
2013. szept. 16. 16:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm
2013. szept. 16. 16:37