Egy derékszögű háromszög egyik befogója 8cm, másik befogója 15cm.
a) Mekkora a háromszög átfogója?
b) Mekkora a háromszög kerülete?
c) Mekkora a háromszög területe?
2013. jún. 3. 19:51
2/9 A kérdező kommentje:
jó és hogyan nem értem az a) kérdést . kérlek segíts
2013. jún. 3. 20:08
3/9 anonim válasza:
Mit nem értesz a kérdésen? Egy derékszögű háromszögnek van három oldala: Két befogó és egy átfogó. Ebből a két befogó hossza meg van adva, és neked ki kell számolnod az átfogó hosszát. Erre alkalamas Pitagorasz-tétele, mely szerint a befogók négyzetének összege egyenlő az átfogó négyzetével.
4/9 A kérdező kommentje:
és akkor azt hogy kell ki számolni?
2013. jún. 3. 20:13
5/9 anonim válasza:
8 a négyzeten + 15 a négyzeten = átfogó a négyzeten
6/9 anonim válasza:
Komolyan nem hiszem el, hogy vannak ennyire buta emberek.
7/9 A kérdező kommentje:
te vagy a buta ba*dmeg
2013. jún. 4. 15:17
8/9 anonim válasza:
Attól, hogy alpári módon kommunikálsz, még nem leszel okosabb, sőt!
A kérdésedre megkaptad a választ, amit alapján egy szellemileg enyhén visszamaradott gyerek is meg tudja csinálni a feladatot. Te nem.
Amikor pedig valaki már a szádba is rágta a megoldást, akkor annyi nincs benned, hogy egy köszönömöt odalökj neki.
Ezek bizony nem az okosság jelei.
9/9 anonim válasza:
2 2 2
a + b= c
K=a+b+c
T= a*ma
-------
2
itt a válasz mindegyikre helyetesítsd be.
A modorodon tényleg nem ártana váltosztatnod....