Nem értem a matekot, ezt most hogy kell megcsinálni?


Egy derékszögű háromszög egyik befogója 8cm, másik befogója 15cm.

a) Mekkora a háromszög átfogója?

b) Mekkora a háromszög kerülete?

c) Mekkora a háromszög területe?



#kerület #matematika #terület #átfogó #derékszögű három szög
2013. jún. 3. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétel alkalmazásával.
2013. jún. 3. 20:01
 2/9 A kérdező kommentje:
jó és hogyan nem értem az a) kérdést . kérlek segíts
2013. jún. 3. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz a kérdésen? Egy derékszögű háromszögnek van három oldala: Két befogó és egy átfogó. Ebből a két befogó hossza meg van adva, és neked ki kell számolnod az átfogó hosszát. Erre alkalamas Pitagorasz-tétele, mely szerint a befogók négyzetének összege egyenlő az átfogó négyzetével.
2013. jún. 3. 20:10
 4/9 A kérdező kommentje:
és akkor azt hogy kell ki számolni?
2013. jún. 3. 20:13
 5/9 anonim válasza:
8 a négyzeten + 15 a négyzeten = átfogó a négyzeten
2013. jún. 3. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Komolyan nem hiszem el, hogy vannak ennyire buta emberek.
2013. jún. 3. 20:50
 7/9 A kérdező kommentje:
te vagy a buta ba*dmeg
2013. jún. 4. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy alpári módon kommunikálsz, még nem leszel okosabb, sőt!


A kérdésedre megkaptad a választ, amit alapján egy szellemileg enyhén visszamaradott gyerek is meg tudja csinálni a feladatot. Te nem.


Amikor pedig valaki már a szádba is rágta a megoldást, akkor annyi nincs benned, hogy egy köszönömöt odalökj neki.


Ezek bizony nem az okosság jelei.

2013. jún. 4. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:

2 2 2

a + b= c


K=a+b+c


T= a*ma

-------

2


itt a válasz mindegyikre helyetesítsd be.

A modorodon tényleg nem ártana váltosztatnod....

2013. jún. 4. 22:24