Hogy kell megcsinálni ezeket a matek feladatokat?


egy hegyesszög:

a, szinusza 11/61 ; b,koszinusza 20/29 ; c, tangense 8/15

d, kotangense 3


Már sokat próbálkoztam vele de nem tudom megcsinálni :( valaki leírná hogy kell levezetni?



2013. máj. 30. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
De mi a feladat?
2013. máj. 30. 18:35
 2/3 A kérdező kommentje:

jaj igen elnézést már nem tudom hol a fejem..:D

szóval: Adjuk meg a szög többi szögfüggvényének értékeit a hegyesszög kiszámítása nélkül.

elnézést :)

2013. máj. 30. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

alkalmazd a (sinx)^2+(cosx)^2=1 összefüggést!

(11/61)^2+(cosx)^2=1 amiből (cosx)^2=1-(11/61)^2=...

Ebből megkapod a cosx értékét. tgx=sinx/cosx képletbe behelyettesítesz, majd ebből a ctgx=1/tgx alaklamzod és készen vagy.

Ugyanígy kell a b feladatot is csinálni.

c feladatban legyen a derékszögű háromszög két befogója (a tg definíciója miatt) 8 és 15. Ebből az átfogó pitagorasz tétellel kijön és alkalmazod rá a sinx=a/c, cosx=b/c képletketet.

2013. máj. 31. 18:05