Bratilla kérdése:

Nem értem ezt a matekot, van itt olyan, aki segítene?


Valami ívmértékes leckét vettünk, de nem értem, hogy kell átszámolni egyikből a másikba. Pedig ez még csak ilyen alap, de nem értem. Itt a házink:


1) Számítsuk át fokról ívmértékbe a következő szögeket:

a) 40° ; 15° ; 115° ; 240° ; 300°

b) 12° ; 55° ; 118° ; 152,6° ; 105,24°


2) Hány fokosak a következő, radiánban megadott szögek?

a) 5π/3 , 7π/4 , π/5, 3π/2 , 5π/4 (ezek törtalakban vannak eredetileg)

b) 1; 2.5 ; 0.52; 2.84; 0.111


2013. máj. 13. 22:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja? :(
2013. máj. 13. 22:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdjük az egyszerűen érthetővel, innen adódik a többi is:


2) 1 π radián megegyezik 180°-kal, tehát az a) részben a π helyére 180-at írsz, majd egyszerűsítesz.

Hasonlóképp kell fordított gondolatmenet alapján az 1) feladat is: 40°= 360°/9 = 2*180°/9 = 2π/9


Még segítség a 2-es b)-hez, hogy 1 radián =57,2957°, tehát nagyjából 57,3. Innentől egyszerű, mert 2.5=2.5*57,3=143,25° valamint 0.52=0.52*27.3=14,196° stb-stb.

Így érthető?

2013. máj. 13. 23:47