2013. szept. 10. 16:31
11/13 A kérdező kommentje:
3x=π/2-π/3+2kπ ERRŐL AZ EGYENLETRŐL VAN SZÓ! EBBEN NINCS 2X !!!
Reménytelen, hogy megértem! :/
2013. szept. 12. 18:12
12/13 anonim válasza:
Kedves Reménytelen!
Az első eset ugyebár arról szól, hogy sin(x+π/3)=sin(π/2-2x) mindkét oldalról elhagyjuk a "sin" kifejezést.
És ami kapsz a kövi egyenlet lesz: x+π/3=π/2-2x. És ezzel mi a gond? Folytatod tovább úgy, ahogy tanultad annak idején. A kövcsi lépésed az , hogy mindkét oldalhoz hozzáadom azt a bűvös "2x"-et. És abból lesz a 3x+π/3=π/2.
Ezt már remélem be tudod fejezni... Sz Gy.
13/13 anonim válasza:
A szinusz elhagyása után az előbb elfelejtettem leírni az a fránya 2kπ-t, azaz x+π/3=π/2-2x+2kπ lesz a következő egyenlet, majd a 2x hozzáadása után 3x+π/3=π/2+2kπ, majd a π/3 levonása után 3x=π/2-π/3+2kπ, azaz 3x=π/6+2kπ, majd ezután jön az egyenlet 3-al való osztása, tehát x=π/18+2kπ/3.