2cos^2x - 3sinx = 3
Csak a végeredményt letudná valaki írni? A megoldási módot ismerem, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lett a megoldás...
2013. jún. 9. 18:35
1/6 anonim válasza:
2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudnád leírni szóban? Ezt így a képen nem igazán értem... Ábrázolnom nem kell, csak megoldani...
2013. jún. 9. 19:04
3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis leírásra gondolok, a szóban nem tudom hogyan került oda.
Tehát x1=? x2=?
2013. jún. 9. 19:09
4/6 anonim válasza:
Leírhatom így:
{x = 2k_1 π - 1 / 2 π, x = 2k_1 π + 3 / 2 π, x = 2k_2 π - 1 / 6 π, x = 2k_2 π + 7 / 6 π}
Vagy így:
-pi/2+2kpi : -pi/6+3k pi : -5 pi/6+2k pi
Szóban nem tudom.
5/6 anonim válasza:
Bocs! A középsőnél is természetesen 2k pi a periódus. (nem 3k pi)
6/6 A kérdező kommentje:
Pont mielőtt leírtad jöttem rá én is, hogy 3 megoldás van. Ezek szerint végül jól oldottam meg. Köszönöm.
2013. jún. 9. 19:30