Ebben a trigonometrikus egyenletben segítene valaki?

[link]


A valós számok halmazán kellene megoldani! Köszönöm előre is :D


2013. márc. 23. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

sin2x = 2sin(x+180)*cos(x+180)


sin2x=2*sinx*cosx

sin(x+180) = sinx*cos180 + sin180*cosx = -sinx

cos(x+180) = sinx*sin180-cosx*cos180 = cosx


Visszatérve az egyenlethez:

sin2x = 2sin(x+180)*cos(x+180)

2*sinx*cosx = 2*(-sinx)*cosx

2*sinx*cosx = -2*sinx*cosx

4*sinx*cosx = 0


Egy szorzat értéke akkor nulla, ha valamelyik tényező értéke nulla:


1.) sinx = 0

x = k*180 (k egész)


2.) cosx = 0

x = 90 + m*180 (m egész)

2013. márc. 23. 14:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Ksözi :D
2013. ápr. 3. 18:26