Ebben a trigonometrikus egyenletben segítene valaki?
A valós számok halmazán kellene megoldani! Köszönöm előre is :D
2013. márc. 23. 13:31
1/2 anonim válasza:
sin2x = 2sin(x+180)*cos(x+180)
sin2x=2*sinx*cosx
sin(x+180) = sinx*cos180 + sin180*cosx = -sinx
cos(x+180) = sinx*sin180-cosx*cos180 = cosx
Visszatérve az egyenlethez:
sin2x = 2sin(x+180)*cos(x+180)
2*sinx*cosx = 2*(-sinx)*cosx
2*sinx*cosx = -2*sinx*cosx
4*sinx*cosx = 0
Egy szorzat értéke akkor nulla, ha valamelyik tényező értéke nulla:
1.) sinx = 0
x = k*180 (k egész)
2.) cosx = 0
x = 90 + m*180 (m egész)
2/2 A kérdező kommentje:
Ksözi :D
2013. ápr. 3. 18:26