\[\sqrt{1-sin^{2}x} = cos^{2}\frac{x}{2} - sin^{2}\frac{x}{2}\]


Légy szíves segítsetek, nem tudom, hogyan oldjam meg!



2013. ápr. 13. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:
\sqrt{1-sin^{2}x} = cos^{2}\frac{x}{2} - sin^{2}\frac{x}{2}
2013. ápr. 13. 13:03
 2/4 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 13. 13:03
 3/4 A kérdező kommentje:
(Nem megy nekem még a LaTex, nem tudom, miért nem jelenítette meg. Bízom benne, az utolsó linken már meg tudjátok nézni a kérdéses egyenletet!)
2013. ápr. 13. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:

cos^2(x/2) = (1+cos x)/2

sin^2(x/2) = (1-cos x)/2


Így a jobb oldal cos x. A bal oldal meg |cos x|. Tehát azon x-ek a megoldások ahol cos x nem negatív.

2013. ápr. 14. 13:41